Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Film godny polecenia

szukam filmy poglos

Odpowiedz }
Plusy od

Jakie filmy ostatnio widzieliście, które według was warto zobaczyć?
Ja poleca film â??300â?
W 480 roku przed naszą erą licząca 7 tysięcy żołnierzy armia grecka stawiła w przesmyku Termopile czoła 100-tysięcznej armii perskiej pod wodzą króla Kserksesa. Mimo tak wielkiej przewagi Persom przez kilka dni nie udawało się przełamać greckiej obrony. Losy bitwy przechyliły się na korzyść najeźdźców dopiero po tym, jak zdrajca Efialtes z Malis pokazał im drogę umożliwiającą okrążenie greckich sił. Świadomi klęski żołnierze zdecydowali się na odwrót. Na polu bitwy pozostali tylko Spartanie - 300-osobowy oddział dowodzony przez króla Leonidasa. Wiedzieli, że nie mają szans na zwycięstwo, ale wystarczająco długie związanie armii perskiej w walce pozwoliło Grekom zreorganizować obronę i stawić czoła siłom Kserksesa w bitwie pod Salaminą.

Odpowiedz }
Plusy od

Zblizają się długie i ciemne wieczorki. A to oznacza , że mamy sporo czasu na dobrą książkę, czy też film. Ja polecam dwa w jednym dla naszych forumowiczek.

"Ze wszystkich rzeczy wiecznych miłość trwa najkrócej..." czyli Janusz L. Wiśniewski i Samotność w sieci :wink:

Magdalena Cielecka jako ona i Andrzej Chyra - Jakub w roli głównej.

http://samotnosc.w.sieci.filmweb.pl/

Odpowiedz }
Plusy od

A ja polecam: "Sierociniec" :o :o Confusedhock: :roll: :lol: :lol: :lol:

Odpowiedz }
Plusy od

Siemka znacie jakies dobre filmy które warto obejżeć??
Ja moge polecic np. Van Wilder: Freshman Year ostatnio go ogladałem i naprawde świetna komedia. czekam na wasze propozycje

Odpowiedz }
Plusy od

Babel jest świetny.
Możesz spróbować Mulholland Drive. Jak zrozumiesz o co tam chodzi, to weź mi wytłumacz.Wink
Zabrania się parobkom przesiadywania nad piwem latem po godzinie dziewiątej, a zimą po godzinie ósmej oraz wznoszenia okrzyków na ulicach, pod karą wieży.

Odpowiedz }
Plusy od

Mulholland Drive - piękny film, niezła jazda. A co do rozumienia - sam Lynch nie lubi tłumaczeń "co artysta chciał powiedzieć" więc niech każdy sam sobie odpowiada Smile
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

Blind Side

Odpowiedz }
Plusy od

Coś Kusturicy - piękne historie i piękne plenery
varium et mutabile semper femina

Odpowiedz }
Plusy od

Knowing - żadna nowość, ale jest to fenomenalny film z Nicolasem Cage'm Smile ostatnio oglądałem pierwszy raz i zrobił na mnie naprawdę mega wrażenie.
Tam gdzie zaczyna się pasja, kończy się ekonomia.

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-03-18, 20:47)leoncjo napisał(a): Możesz spróbować Mulholland Drive. Jak zrozumiesz o co tam chodzi, to weź mi wytłumacz.Wink
To jeszcze łatwy film, że tak napiszę Tongue Spróbuj obejrzeć cały Eraserhead Wink

(2010-03-19, 00:03)szefu napisał(a): fenomenalny film z Nicolasem Cage'm Smile
Wild at Heart to jest fenomenalny film z Cage'm...Knowing jest co najwyżej dobry.

A ostatnio oglądałem po raz drugi Diabła ( http://www.filmweb.pl/f245927/Diabe%C5%82,2005 ). Jeden z niewielu dobrych polskich filmów (i tak mocne słowo jak na 40min Tongue) ostatnich lat...

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-03-19, 03:10)krzyziu napisał(a):
(2010-03-18, 20:47)leoncjo napisał(a): Możesz spróbować Mulholland Drive. Jak zrozumiesz o co tam chodzi, to weź mi wytłumacz.Wink
To jeszcze łatwy film, że tak napiszę Tongue Spróbuj obejrzeć cały Eraserhead Wink

Odnośnie Eraserhead... wiem, że Lynch się wypiera wszelkich tłumaczeń i interpretacji, ale jak po obejrzeniu filmu przeczytałem TO, to zrobiło to na mnie mega wrażenie..
"There is only one God, and his name is Death. And there’s only one thing we say to Death… not today"

Odpowiedz }
Plusy od

Chciałem ściagnąc sobie ten film ale nie moge go znaleźć.

Odpowiedz }
Plusy od

(2010-03-19, 18:00)to tylko ja napisał(a): Chciałem ściagnąc sobie ten film ale nie moge go znaleźć.

Można "ściągnąć" np z:

http://allegro.pl/listing/search.php?sg=...eraserhead

Odpowiedz }
Plusy od

Tak z innej beczki:
- The Thing,
- The Stuff,
- It,
- The Blob
.
No i oczywiście obowiązkowo Braindead. Big Grin
Zabrania się parobkom przesiadywania nad piwem latem po godzinie dziewiątej, a zimą po godzinie ósmej oraz wznoszenia okrzyków na ulicach, pod karą wieży.

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.